Avrupa Kupası 2016 Fransa’ da

avrupakupasi-19

Her Avrupa ülkesinden katılımın olduğu Avrupa kupası grup maçlarının başlangıç tarihi 10 Haziran olarak belirlenmiştir. Bunun yanında söz konusu maçlar için belirlenen ev sahibi ülke de Fransa olarak kayıtlara geçmiştir. Bu ülkenin ev sahibi olma aşamasında belirleyici olan oylar, 20 Mayıs 2010’da İsviçre’nin Cenevre şehrinde yapılmıştır. Bunun yanında da 2016 Avrupa kupası hangi ülkede konusundaki belirlemede, Fransa ülkesinin 43 oy aldığını ve bu bağlamda da birinci olarak oylamadan ayrıldığını ve ev sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu oylamaya Türkiye’de katılım göstermiş ve 38 oy alarak tur içinde kalmıştır. Bunun yanı sıra İtalya ülkesi de katılmıştır ve bu ülke de yetersiz oy aldığı için aynı şekilde tur içinde kalarak ev sahibi olamamıştır. İsveç ve Galler gibi ülkelerin yanı sıra Rusya da oylamadan çekilen ülkelerdendir. 2016 Avrupa kupası nerede sorusu için birçok aramanın olduğunu söyleyebilir ve bu soruya cevap olarak da 2016 Avrupa kupası Fransa üzerinde oynanacağı bilgisini verebiliriz. Ayrıca söz konusu ülke içinde bulunan hemen hemen tüm büyük ve gelişmiş şehirlerin ve bu şehir takımlarının stadyumlarının da kullanıldığını söyleyebiliriz.

Avrupa Kupası Stadyumları

Söz konusu ülkenin içinde yer alan şehirlerin tamamı olmasa da büyük bir kısmında geliştirme çalışmaları yapılmaktadır. Dolayısı ile de bu geliştirme çalışmaları sonrasında birçok stadyum karşılaşmalara ev sahipliği yapacaktır. Örnek olarak Stade de France stadyumu, ilk olarak yapılacak olan grup maçı kapsamında Romanya ve Fransa takımlarını ağırlayacak ve bu yönden de grup maçları başlayacaktır. Söz ettiğimiz bu maçın tarihi de 10 Haziran 2016’dır ve Türkiye saati ile 22:00’dır. Tam olarak bu tarihte söz konusu grup maçlarının ilk maçı oynanacak ve daha sonra da ilk bir hafta içinde diğer grup maçlarının tamamı bitecektir. Ardından da ikinci tur maçları oynanacak bu tur kapsamında da 16 takım içinden 8 takım, çeyrek finale yükselecektir.

avrupakupasi-16

Tüm büyük Avrupa ülkelerinin yanı sıra, Galler, Arnavutluk ve Türkiye gibi milli takımlar da grup maçlarında yer alacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir