2016 Avrupa Kupası Hangi TRT1′ de

avrupakupasi-09

2016 Avrupa Kupasının Türkiye üzerinde hangi kanal üzerinde yayınlanacağı konusundaki fikirler, Lig TV’nin yaptığı açıklamalar ile biraz kafaları karıştırmıştır. Çünkü ilk yapılan açıklamalarda 2016 Avrupa Kupası maç yayınının TRT üzerinden verileceği açıklanmıştır. Bundan kısa bir süre sonra da Lig TV’nin kendi internet adresinde paylaştığı bir haber ile Euro 2016 karşılaşmalarını yayınlayacaklarını duyurmuştur. Bundan dolayı da 2016 Avrupa Kupası hangi kanalda olduğu konusunda birçok kişinin kafası karışmış ve tam olarak hangi kanalın Avrupa Kupası maçlarını yayınlanacağı tam anlaşılmamaktadır. Fakat yayınlanma durumunun gerçekleşmesi için yapılan düzenlemeler  için TRT yönetimi ile Digiturk’un görüştüğü de belirtilmektedir. Buna göre de 2016 Avrupa Kupası canlı izleme imkanı, için anlaşmalı bir karar alınması konusunda  tam bir netliğin kazanma durumunun sürdüğü de belirtilmektedir.

TRT Neden Yayınlamıyor?

TRT’nin  milli maçı yayınlama konusu genel olarak alışkın olunan durumlar arasında yer almaktadır. Bundan dolayı da Lig TV’nin bu konudaki açıklamaları ve şifreli olması durumlarıda farklı görüşlerin oluşmasına neden olmuştur. Şuan için iki kanal arasında ortak bir yayın kararın alınacağı ve bu hususta düzenlemelerin yer alacağı belirtilmektedir.

avrupakupasi-14

Türkiye Ne Zaman Maç Oynayacak?

10 Haziranda Avrupa Kupası Şampiyonası başlamaktadır. Türkiye ise 12 Haziran Pazar günü ilk karşılaşmasını Hırvatistan ile yapacaktır. Bununla beraber, 17 Haziranda İspanya ile, 21 Haziranda Çek Cumhuriyeti ile mücadele edecektir. D grubu içerisinde yer alan A Milli Takımımız, iyi bir netice alınması ve Eleme Turu maçından başarılı bir şekilde ayrılması ve Son 16 Turuna kalması beklenmektedir. Buna göre  Türkiye’nin D grubu içerisinde ilk ikiye girmesi büyük bir önem kazanıyor. Böylece sorunsuz bir şekilde Son 16 Turuna gelerek Çeyrek Final için mücadele edebilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir