2016 Avrupa Kupası Ev Sahibi Ülke Fransa’ da Olanlar

avrupakupasi-03

A Milli Takımı için heyecanlı Avrupa Kupası heyecanının başlamasına sayılı günler kala en çok konuşulan konulardan biri Türkiye’nin ev sahibi ülke olma şansını kaybetmiş olması. 2016 Avrupa Kupası ev sahibi ülke oylamasına katılan Türkiye tek bir oy farklı ile organizasyonu yönetme şansını Fransa’ya bıraktı.

UEFA yöntemi kurulunda görev alan kişiler tarafından yapılan oylamada Fransa, İtalya ve Türkiye Avrupa Kupası ev sahipliği için yarıştı ancak kazanan yine Fransa oldu. Daha önce 2 kez bu şansı yakalayan rakip takım 3. kez aldığı hak ile en çok Avrupa Kupası organizasyonu düzenleyen ülke oldu.

Bu yıl yapılan oylamam Türkiye’nin kaybettiği 3. oylama oldu. Yarı finale kaldığı 2008 Avrupa Kupası için de şansını deneyen Türkiye o yıllarda da ev sahipliğini Avusturya- İsviçre ülkelerine bıraktı.

2008’de ülkemiz Yunanistan ile Avrupa Kupası için birlikte başvuru yapmıştı. Ancak final elemesinde Türkiye ve Yunanistan kaybetti.

2016 EURO Rakiplerimiz

Türkiye futbol severeler için 8 yıldan sonra oldukça büyük bir heyecan olacak olan 2016 Avrupa Kupası rakiplerimiz belli oldu. Eski Avrupa Kupası şampiyonu olarak unvan yapmış olan İspanya, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti ile ay-yıldızlılarımız ilk eleme turunu yaşayacak.

Türkiye için yapılan maç takvimine göre 12 Haziran Türkiye- Hırvatistan, 17 Haziran Türkiye - İspanya ve 21 Haziran Türkiye - Çek Cumhuriyeti maçları yapılacak. Bir üst tura geçmeyi başaran takımlar 25-27 Haziran son 16 turu ile turnuvaya devam edecek.

Avrupa Kupası Maçlarının Oynanacağı Stadlar

Avrupa Kupası maçlarının başlayacağı Haziran ayına sayılı günlerin kalması ile birlikte spor haberlerinin gündeminde 2016 Avrupa Kupası nerede hangi takımlar ile oynanacak başlıkları yer alıyor.

Bu yıl turnuva 12 ayrı stadyumda yapılacak. Geliştirilen ve düzenlenen sahalar 10 Haziran’dan itibaren kapılarını takımlara açacak. Fransa’da gerçekleşecek olan organizasyona 24 güçlü ülke katılacak. Gururumuz ay-yıldızlılar ilk maç heyecanını 12 Haziran günü Paris Parc des Princes stadyumunda rakibi Hırvatistan ile yaşayacak.

Turnuva boyunca adı geçecek stadyumların bazıları şunlar; Bordeaux, Lille, Lyon ve Nice, Lens, Nancy, Saint Etienne, Toulouse.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir